Фотоелектрика виробляється ФЕС за технологією, що отримала назву концентрування сонячної енергії. Світловий потік сонця за допомогою фотоелектричних перетворювачів трансформується на постійний струм. В основі цього процесу лежить явище фотоефекту, що полягає у вириванні електронів з атомів речовини за впливу світлового випромінювання.
Фотоелектричні станції монтують на базі сонячних панелей різної потужності та складності.
Основні переваги ФЕС:
До недоліків установок відносять все ще низький ККД (максимум 20-22% при використанні монокристалічних модулів) та високу вартість, яка окупається в середньому через 6-7 років.
Сонячні станції можуть мати автономну систему та приєднуватися до центральної мережі. Існують гібридні варіанти, що поєднують функції автономної та мережної станцій, та малі резервні установки, які використовують виключно для електропостачання важливих навантажень при відключенні мережі.
Стандартна комплектація сонячної фотоелектричної установки для автономного електропостачання складається з таких видів обладнання:
Більшість сонячних панелей розробляють на номінальну напругу 12 В, їх параметр потужності варіюється в діапазоні 100-350 Вт. Фотоелектричні панелі ФЕС збирають у єдиний масив, який перетворює потоки сонячного випромінювання на електроенергію. Заряд акумуляторних батарей проходить через пристрій – контролер. У систему інтегрують інвертор, за його допомогою постійний струм трансформується в змінний і подається до мережі з параметром напруги 220 В.
Мережні ФЕС можуть забезпечувати не лише потреби особистого господарства, а й приносити суттєвий дохід. Відрізняються вони від автономних систем тим, що оснащуються спеціальним мережевим інвертором. Вироблений фотопанелями постійний струм перетворюється пристроєм на змінний. Частина електрики споживається підприємством чи особистим господарством, решта подається до централізованої мережі. Відсутня функція накопичення електроенергії, тому акумулятори не використовують. Але необхідний двонаправлений лічильник обліку електроенергії.
У гібридній системі передбачено накопичення енергії та робота від акумуляторів під час пікових навантажень і в період, коли настає ніч і сонячні батареї не виробляють струм. Заряджання АКБ проходить при максимальному світловому випромінюванні. Якщо батареї зарядилися, зайва електроенергія подається до промислової міської лінії.
ТОВ «Селком» є постачальником величезного спектру електротехнічних пристроїв різного призначення і готове запропонувати обладнання для комплектації ФЕС: акумуляторні батареї, інвертори, електрощити та інші прилади.